Valeshar

Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


    Sevalesh

    Etolie
    Etolie
    Admin


    Liczba postów : 78
    Na forum od : 18/02/2012

    Sevalesh  Empty Sevalesh

    Pisanie by Etolie Nie Lut 19, 2012 1:08 pm

      Sevalesh ( Perła ) - jedyne miasto portowe w Valesharze, umiejscowione na najdalej wysuniętym na południe półwyspie Goriden, położonym we wschodniej części Krain.


    Naznaczony złą sławą Sevalesh jest tematem poruszanym przy każdej politycznej rozmowie. Najchętniej rozprawiają o nim Vasne, wraz z Kościołem Jedenastu i Zakonem Laverteeri na czele. Według najwyższych kapłanek, to właśnie Perła stanowi największe zagrożenie dla Królestwa Złotej Krwi, będąc źródłem zgorszenia, niewiary i wszelkich chorób. Po części to, co mówią, stanowi prawdę - z racji "obrotu" ludźmi Sevalesh przechowuje pomiędzy murami miasta wiele nieznanych ludowi Nava'Ra wirusów i bakterii. Racjonalnym wyjściem z tej sytuacji stała się zasada miesięcznej kwarantanny; wszelaki towar ( pod tym pojęciem kryją się także emigranci i podróżnicy wracający do ojczyzny ) poddawani są trwającej trzydzieści pięć dni izolacji, podczas której wszystkie osoby i produkty muszą zostać zarejestrowane w Atramentowym Sercu w celu badań biologicznych.
    Oczywiście, jak można by się spodziewać, mało kto stosuje się do tej zasady, ignorując regulacje prawne.

    Perła, po pełnym rozkwicie, stała się stolicą najemników. Pod względem militarnym miasto jest potężne - podpisanie umowy, która w zamian za obronę, daje wolność, stała się strzałem w dziesiątkę. Mimo to na ulicach Sevaleshu nie jest zbyt bezpiecznie. Obcokrajowcy szwendają się po ciemnych kątach miasta w wyraźnie złych humorach ( kogóż by nie drażnił nieustanny, mdlący słodki zapach? ), a obłąkani, zdeformowani chorobami starcy rzucają się pod nogi, żebrząc o skromne datki.

    Aby swobodnie poruszać się po Perle, konieczna jest znajomość co najmniej dwóch języków. Wolne miasto, pełne innych, wyjątkowych kultur, religii i zwyczajów, może poszczycić się pełnym wachlarzem przeróżnych usług, od krawieckich począwszy, a na tymczasowym wynajęciu żon skończywszy.

      Obecny czas to Czw Wrz 19, 2024 1:55 am